Może czas zacząć promować swoją stronę internetową- ale w jaki sposób?

  • by
strona internetowa

Jeśli firma posiada swoją stronę internetową, ale w żaden sposób jej nie reklamuje, niestety nie wykorzystuje ogromnego jej potencjału, który tym samym się marnuje. W praktyce, strona internetowa, która nie jest reklamowana notuje zazwyczaj bardzo niski, miesięczny ruch unikalnych użytkowników. Pełni więc raczej funkcję wizytówki, której adres możemy dać osobiście osobom zainteresowanym, które chciałyby bliżej zapoznać się z ofertą firmy. Tymczasem, promocja strony może się okazać prawdziwą rewolucją, co można szybko zauważyć poprzez analizę podstawowych statystyk związanych ze stroną. Nie musimy więc traktować wydatków na kampanię jako funduszy, które stanowią tylko i wyłącznie pewien koszt dla firmy. Lepiej spojrzeć na to jako na pewną inwestycję, a więc działanie, które w przyszłości pozwoli nam na uzyskanie zwrotu z inwestycji.

Jak możemy reklamować naszą stronę internetową poprzez jej pozycjonowanie?

Bardzo popularnym rodzajem reklamy jest pozycjonowanie strony internetowej. Polega ono na tym, że na początku wybieramy słowa kluczowe, które charakteryzują się popularnością wśród użytkowników. W praktyce oznacza to, że są to frazy, jakie użytkownicy często wpisują do wyszukiwarki. Natomiast wszelkie zabiegi reklamowe mają na celu sprawienie, aby dana strona internetowa wyświetlała się na pozycjach od 1 do 10 w wynikach wyszukiwania na zdefiniowane, wcześniej wybrane słowo kluczowe. Użytkownicy, którzy przeglądają wyniki wyszukiwania zazwyczaj ograniczają swoje poszukiwania do pierwszej ich strony, a najchętniej klikają w strony plasujące się najwyżej w rankingu. Warto wiedzieć o tym, że pozycjonowanie strony jest usługą wycenianą indywidualnie, nie można więc od razu wskazać kosztów, z jakimi będzie się wiązała taka kampania. Oprócz możliwości reklamowania się w taki sposób w całej Polsce- można też zdecydować się na kampanię lokalną, która będzie okrojona na przykład do obszaru jakiegoś konkretnego miasta. Czas oczekiwania na pierwsze efekty świadczenia usługi wynosi około 3-4 miesięcy.

A co z kampaniami Google Ads? Również warto zwrócić na nie uwagę

Drugą, bardzo popularną możliwością reklamowania strony jest generowanie płatnych reklam w ramach narzędzia od Google. System reklamowy Google Ads daje nam ogromne możliwości generowania różnych typów reklam, a ich wyświetlanie można rozpocząć bezpośrednio po utworzeniu kampanii w systemie- nie trzeba więc czekać na efekty, kampanie można uruchomić od razu i od razu można czerpać z niej korzyści. Google Ads da nam możliwość stworzenia reklam tekstowych wyświetlanych w wynikach wyszukiwania, a także tworzenia reklam graficznych i banerowych, które będą się wyświetlały w boksach na stronach partnerskich Google. Możemy też stworzyć specjalną kampanię produktową, a także kampanię z reklamami wideo, które będą się wyświetlały w serwisie You Tube. Wśród bardziej specjalistycznych kampanii znajdziemy też możliwość skorzystania z remarketingu. Możliwości są bardzo duże- trzeba tylko ustalić, jakie cele chcielibyśmy osiągnąć poprzez stworzenie takiej kampanii.