Instagram- jak wykorzystać na swój własny użytek jego potencjał?

  • by
instagram telefon

Instagram jest kolejnym serwisem społecznościowym, który ma ogromny potencjał, ale też jest bardzo charakterystyczny. Żeby bowiem zaistnieć na Instagramie ze swoim profilem, trzeba przyłożyć się do publikacji zdjęć, materiałów graficznych, obrazów lub filmików. Można niejako podsumować więc, że istotą Instagrama jest prezentowanie obrazów- pięknych, zaskakujących, szokujących, prawdziwych. Zakładając profil na Instagramie możemy go połączyć z portalem Facebook, co ułatwia na przykład dodawanie tych samych relacji za jednym razem do obu portali społecznościowych. Jeśli natomiast będziemy chcieli prowadzić kampanię reklamową na Instagramie- musimy przejść z konta osobistego do konta firmowego lub też konta dla twórców, które pozwala na zapoznanie się ze szczegółowymi statystykami odnośnie konta, a także za pośrednictwem którego będziemy mogli generować płatne reklamy. Warto dokonać takiej zmiany nawet w sytuacji, kiedy jeszcze nie jesteśmy zdecydowani na płatną promocję- zaznajomimy się z ciekawymi statystykami odnośnie popularności swojego profilu.

Wykorzystać płatne kanały promocji czy może iść na piechotę?

Oprócz możliwości płatnego promowania postów, zawsze możemy spróbować pracować nad swoim profilem tak, aby w naturalny sposób zdobywał on popularność. Jest to jednak trudne zadanie, które wymaga nakładów czasu oraz niejednokrotnie bardzo ciężkiej pracy. Na pewno trzeba zacząć od regularnego dodawania postów, a także odwiedzania innych profili o podobnej tematyce i zostawiania tam komentarzy licząc na odpowiedź zwrotną. Można też zorganizować jakiś konkurs, który dodatkowo sprawi, że naszym profilem zainteresuje się większa liczba osób. Tymczasem, płatne kanały promocji niejako wykonują całą tą pracę za nas wyświetlając nasz post wszystkim, którzy mogą być tym zainteresowani. Jako odpowiedź zwrotną otrzymujemy informację o zasięgu posta, polubieniach, zapisaniach postu czy też komentarzach.

Instagram dla ludzi z pasją

Bardzo często Instagram jest wykorzystywany przez osoby, które lubią dzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi. Wówczas, powstają naprawdę świetnej jakości profile tematyczne, na których zdjęcia mają naprawdę bardzo dobrą jakość, a dodatkowo także i ich opisy są interesujące. To, co na Instagramie bardzo ważne to dodawanie odpowiednich hashtagów, które mogą również przyczynić się do zwiększenia zasięgu wpisów. Oczywiście, istnieje ich ograniczona ilość, którą można przypisać do określonego posta, na pewno nie można jednak o nich zapominać. Warto już na starcie przygotować sobie chociażby wstępną listę takich hashtagów, aby przekonać się, jaka ilość wyświetleń będzie płynęła właśnie od użytkowników przeglądających konkretne kategorie. Na Instagramie warto także na bieżąco generować InstaStory, które wpływają na większe zaangażowanie odbiorców. I tutaj mamy do wykorzystania szereg gifów, a także filtrów, które pozwolą uatrakcyjnić kolejne relacje. W relacjach możemy zamieścić wszystko, czym na szybko chcielibyśmy podzielić się z innymi.