Od czego najlepiej zacząć pozycjonowanie strony?

  • by
pozycjonowanie strony

W praktyce, okazuje się, że pozycjonowanie stron internetowych to doskonały sposób na to, aby nasza strona internetowa stopniowo zdobywała popularność i zainteresowanie użytkowników. Świadczenie tej usługi nie jest jednak proste, dlatego też zazwyczaj przedsiębiorcy zwracają się do specjalnych agencji z zapytaniem o koszty takiej właśnie kampanii. Najbardziej podstawowym zadaniem na początek jest przygotowanie listy słów kluczowych, na które strona może być reklamowana. Frazy dobierane są pod kątem zawartości strony i profilu działalności firmy. Ważne, aby miały zadowalającą, miesięczną liczbę wyszukiwań i aby miały charakter sprzedażowy. Samo pozycjonowanie w Google to szereg zabiegów, które odpowiednio rozkłada się w czasie, a które mają na celu podniesienie pozycji strony w wynikach wyszukiwania na wcześniej wybrane słowa kluczowe. Wyszukiwarka rządzi się bowiem własnym algorytmem, który szereguje strony pod kątem jak najlepszego ich dopasowania do frazy, jaką wpisał użytkownik w formie zapytania.

SEO dobrze zacząć od optymalizacji i pracy nad stroną

Pierwsze kroki będące wstępem do pozycjonowania warto przeprowadzić w ramach strony po to, aby jak najlepiej dostosować ją do wymogów wyszukiwarki. Wszystkie te działania nazywane są optymalizacją i może ona przebiegać na różnych płaszczyznach. W pierwszej kolejności można mówić o optymalizacji kodu strony, wyczyszczeniu błędów i przyspieszeniu jej wczytywania. Ingerując w kod od razu można postarać się o nadanie stronie adekwatnego tytułu, słów kluczowych czy też opisu. Pomocne jest też przesłanie mapy witryny oraz dodanie pliku robots, który sprawi, że strona będzie lepiej czytelna dla robotów wyszukiwarki. W końcu optymalizacja może dotyczyć także zawartości tekstowej strony, czyli contentu, który można przeformułować tak, aby pasował do pozycjonowanych słów kluczowych, ale też aby nadal pełnił swoją funkcję marketingową. Strona powinna być oczywiście responsywna lub też mieć swój mobilny odpowiednik.

Opracowanie strategii pozycjonowania

To kolejny, bardzo ważny krok, czyli link building. Polega na opracowaniu strategii tego, gdzie strona będzie promowana, w jaki sposób oraz z jaką intensywnością. Jest to nic innego jak skomponowanie struktury linków, jakie trzeba będzie wygenerować dla strony, aby wzmocnić jej pozycje. Szalenie ważna jest jakość takich linków, pochodzenie oraz to, jaki posiadają anchor i jak mocno są zróżnicowane. Podczas opracowywania strategii linkowania dobrze kierować się dywersyfikacją źródła i rodzaju linków, najlepiej unikać schematów oraz technik niedozwolonych, które mogłyby narazić stronę na nałożenie filtra. Dobrze zorganizowane agencje posiadają własną infrastrukturę stron wysokiej jakości, która stanowi ich zaplecze reklamowe dla klientów. Taką agencją jest firma Brandbay. Dlatego też wybierając agencję seo warto kierować swoje kroki do profesjonalistów. Można wówczas być spokojnym o efekty prowadzonych działań, ale i o bezpieczeństwo wybranej przez agencję techniki.