Jaką kampanię może dla nas zrealizować agencja marketingowa?

  • by
agencja social media

Na rynku działają agencje reklamowe o różnym profilu działalności. Są takie, które specjalizują się w druku materiałów promocyjnych. Jeszcze inne zajmują się kampaniami związanymi z reklamą zewnętrzną. Jeszcze inne agencje przede wszystkim prowadzą swoją działalność w sieci realizując kampanie z zakresu marketingu internetowego. I właśnie ten trzeci typ agencji może zaprojektować dla nas kampanię bardzo efektywną, którą można monitorować od początku do końca pod kątem ewentualnego zwrotu z inwestycji. Jakiego typu kampanie może nam zaoferować taka agencja marketingowa?

Reklama w wyszukiwarce Google

Ten typ kampanii koncentruje się na reklamie w wynikach wyszukiwania Google. I tutaj mamy do dyspozycji dwie możliwości- reklamę poprzez system Linków Sponsorowanych, a także reklamę poprzez pozycjonowanie strony. W przypadku reklam w Google Ads, wyświetlają się one nad wynikami wyszukiwania, z boku lub na dole listy. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że z kampanią tego typu można wystartować naprawdę bardzo szybko- jeśli tylko stworzymy szkielet kampanii z odpowiednio dobranymi słowami kluczowymi pod kątem ich wysokiej, miesięcznej liczby wyszukiwań, wystarczy jeszcze tylko uzupełnić budżet reklamowy, aby reklamy mogły zacząć się wyświetlać. Jest to więc bardzo dobra opcja dla osób, które dopiero stworzyły sobie stronę internetową, ale niestety- na razie ruch na niej jest niewielki. W takim przypadku, reklama Google Ads da nam rezultat od razu i pozwoli nam w kilka dni pozyskać nowych użytkowników.

Alternatywna kampania, jaką jest pozycjonowanie strony jest natomiast bardziej czasochłonna, a na pierwsze efekty trzeba czekać co najmniej kilka miesięcy. Wszystkie wcielane w życie zabiegi mają na celu podniesienie pozycji strony w wyszukiwarce w rankingu wyświetlanych stron tak, aby była to pozycja z zakresu od 1-10, czyli aby strona znalazła się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Te wysokie pozycje są szalenie istotne, gdyż użytkownicy najczęściej przeglądają właśnie te pierwszą stronę wyników wyszukiwania uznając, że pokazane tutaj strony są najbardziej trafne w stosunku do wpisanego przez nich zapytania.

Reklama w mediach społecznościowych

Bardzo dużo mówi się o tym, jak ogromny potencjał tkwi w społecznościach. Założenie firmowej strony na Facebooku nie jest wcale trudne, ale efektywna kampania na tym portalu jest czymś więcej. Kampanię trzeba odpowiednio zaplanować uwzględniając budżet, a także to, jakie cele będziemy chcieli poprzez taką kampanię zrealizować. Istotnym elementem jest też zdefiniowanie grup odbiorców, na których będzie zależało nam najbardziej. Co ważne, podczas prowadzenia takiej kampanii trzeba zadbać nie tylko o regularne dodawanie postów, które będą atrakcyjne zarówno jeśli chodzi o warstwę testową jak i graficzną, ale też bardzo ważne jest podejmowanie dyskusji z odbiorcami i angażowanie ich w prowadzone działania. Cała kampania powinna być ujęta w konkretny okres czasu, tak potem łatwiej można było ocenić jej efektywność.